Chata Havranovo má ideálnu polohu na krátke prechádzky, jednodňové výlety, ale aj ako východisko pre niekoľkodňové výlety po vyznačených turistických trasách.

Kratšie výlety si môžete dopriať Belianskou dolinou, ale aj v okolitej Jasenskej, Necpalskej, Gaderskej či Blatnickej doline. Krásne sú aj prechádzky do dolín Malej Fatry, ako je Valčianska, alebo Slovianska dolina.

Jednodňové výlety môžete podniknúť napríklad na krásne vyhliadkové kopce, ako sú Lysec, Borišov, Ploská, Tlstá, Ostrá alebo Drienok. Za ideálneho počasia môžete vidieť slovenské horstvá od Babej hory, cez Choč, Západné, Vysoké aj Nízke Tatry, Slovenské Rudohorie, Poľanu, Kremnické a Štiavnické vrchy a samozrejme na celý hrebeň Lúčanskej aj Krivánskej Malej Fatry s Turčianskou záhradkou. Tieto miesta sú ideálne na ranné, ale aj večerné fotografovanie počas všetkých ročných období.

Chata Havranovo je ideálne východisko na hrebeňové prechody Veľká Fatra - Nízke Tatry, východným hrebeňom Veľkej Fatry cez Ploskú, Čierny kameň a Rakytov do Ružomberka, alebo západným hrebeňom cez Šoproň, Malý Lysec, Kľak a Kopu do Krpelian či Ľubochne.

Táborovo - detstvo ako má byť