Chata Havranovo má ideálnu polohu pre bežkárov na krátke prechádzky, jednodňové výlety, ale aj ako východisko pre niekoľkodňové výlety po vyznačených turistických trasách. Prechádzky zimnou krajinou v dolinách Veľkej Fatry patria k nezabudnuteľným zážitkom a potešia aj fotografov.
Kratšie výlety si môžete dopriať Belianskou dolinou, Necpalskou, Gaderskou či Blatnickou dolinou.

Pre náročnejších bežkárov môže chata slúžiť ako východisko, alebo záverečné stanovište pri prechodoch hrebeňom Veľkej Fatry na bežkách. Zjazdové lyžovanie je možné v neďalekej Jasenskej doline, Valčianskej doline, alebo na Martinských holiach (dá sa vyjsť len autom). V letných mesiacoch je v Jasenskej doline možné lyžovanie na tráve.

Skialpinizmus
Chata Havranovo je dobrým východiskom na jednodňové aj viacdenné skialpinistické výlety na hrebeň Veľkej Fatry. Vyhľadávané sú predovšetkým výstupy na Lysec, Borišov a Ploskú.

Bežecké lyžovanie a skialpinizmus na území národného parku

  1. turistické chodníky
  2. cyklotrasy
  3. trasy vyznačené zimným tyčovým značením
  4. lyžiarske areály uvedené v časti A
  5. nad obcou Liptovské Revúce - 100 metrov od intravilánu obce smerom k podhoriu Veľkej Fatry
  6. V areáli nelesného pásma v oblasti Turecká - Malá Krížna - Kráľova studňa (prameň) - záver Gaderskej doliny - Suchá dolina (Dlhý Grúň) - Repište - Krížna - Líška - Turecká (okrem časti Štrosy) je možné vykonávať skialpinizmus v období od l. novembra do 31. marca. Prístup do areálu je možný po turistických chodníkoch, zjazdových tratiach Turecká - Líška a zo Suchej doliny hrebeňom Dlhý Grúň. Využívanie areálu je možné počas malého a mierneho lavínového nebezpečenstva (1. a 2. stupeň podľa medzinárodnej stupnice).

Táborovo - detstvo ako má byť